Teknoloji

Google’dan beklenmedik satış: İnternet devi alan adı hizmetini satıyor

Google, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin mali durumlarını ve operasyonlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kaldığı bir zamanda “odakını keskinleştirmeyi” hedefliyor. neredeyse on yıl önce başladığı alan adı kayıt işini, yani Google Domains’i tasfiye ettiğini duyurdu.

Platformda barındırılan ve milyonlarca müşteriye ait olduğu varsayılan 10 milyon alan adının yer aldığı duyuruda, Tüm Google Domains öğelerinin bir geçiş döneminin parçası olarak Squarespace olduğu söyleniyor.Başka bir deyişle, tüm Google Domains varlıkları Squarespace’e satılır.

Google’ın Başkan Yardımcısı ve Merchant Shopping Genel Müdürü Matt Madrigalyaptığı açıklamada, ” Google Domains ekibinin yardımıyla, önümüzdeki aylarda müşteriler için sorunsuz bir geçişi desteklemek en büyük önceliğimizdir.” söz konusu.

Squarespace CEO’su Anthony CasalenaŞirketin Google tarafından seçilmesinden duyduğu gururu ve heyecanı dile getirerek, şunları kaydetti: Google Domains, web altyapısının kritik bir parçasıdır ve her işletmenin çevrimiçi varlığının temel öğesidir.

Her iki şirket de sürecin 2023’ün üçüncü çeyreğinde tamamlanmasını umuyor.

Squarespace’in eski Google Domains müşterilerine web barındırma da dahil olmak üzere iş portföyünde teşvikler ve fırsatlar sunması mümkündür. Şirket ayrıca, sürecin tamamlanmasını takip eden 12 ay boyunca Google Domains yenileme fiyatlarını değiştirmemeyi taahhüt eder.

Süreci müşteriler için olabildiğince zahmetsiz hale getirmek için, Squarespace Domains varlıklarını Google’ın kendi altyapısını kullanarak kendi sistemlerine taşımayı planlıyor.Sözleşmenin bir parçası olarak Squarespace, en az üç yıl boyunca Google Workspace müşterileri için özel alan adı sağlayıcısı olmaya devam edecek.

goynucekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu